KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15664295
nr 1566 4295
Gunnar Nylund
(1904-1997), Sverige
Skulptur, Björn, Rörstrand, II-sortering. Längd: 33 cm, höjd: 24 cm
Kondition: slitage, skador, lagad
Gunnar Nylund, född 1904, död 1997, svensk keramiker och glaskonstnär.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 september 2023
kl 18:30:22
21/9 20:30:48
Gunnar Nylund
Läs mer om Gunnar Nylund
Rörstrand